İstanbul, Kırklareli, İzmit, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale İllerinde Hizmet Veren Onaylı Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Şirketi
Sönmez BelgelendirmeSönmez BelgelendirmeSönmez Belgelendirme
0282 726 75 75
bilgi@sonmezbelgelendirme.com
Gazi Osman Paşa, Atatürk Cd. NO:61 Kat:3, 59500

Boyama Operatörü

BOYAMA OPERATÖRÜ ÖZEL SINAV ŞARTNAMESİ

MESLEKİ YETERLİLİK BOYAMA OPERATÖRÜ BELGESİ

Bu şartname, 13UY0138-3 Boyama Operatörü ( Seviye 3 )adayının belgelendirilmesine yönelik olarak yapılacak olan sınav için temel şartları, yeterlilik alanını, tüm ön yeterlilik ve yeterlilik açısından ilgili standartlara göre belgelendirme şartlarının tanımlanmasını, sınav koşullarını, kabul şartlarını ve belgelendirme süreci hakkında bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

Boyama işlemi Tanımı
Tekstil işletmelerinde tekstil materyallerine uygulanan boyama ve ağartma işlemlerini içerir.
Boyama işlemlerinde ve tekstil endüstrisinde tekstil materyallerini boyamak için kullanılan makinaların ürün gereklerine göre uygun olarak kullanımıdır.

Standartlar Zorunlu Birimler Sınav

MYK 13UY0138-3 Boyama Operatörü Ulusal Yeterliliği

13UY0138-3/A1 İş Sağlığı ve Güvenliği ile Çevresel Önlemler ve Kalite Yönetim Sistemi
13UY0138-3/A2 Hazırlık ve Boyama ve Kontrol işlemleri

Boyama Operatörü ( Seviye 3 ) sınavları yazılı ve performansa dayalı olarak yapılır. Adayın performansa dayalı sınava kabul edilmesi için yazılı sınavdan başarılı olması gerekir. Birim için öngörülen sınavların geçerlilik süresi sınavın başarıldığı tarihten itibaren 1 yıldır. Birimin elde edilebilmesi için başarılan sınav tarihleri arasındaki süre farkı bir yılı geçemez. Yeterlilik birimlerinin geçerlilik süresi birimin başarıldığı tarihten itibaren 2 yıldır.

İletişim

  • Gazi Osman Paşa, Atatürk Cd. NO:61 Kat:3, 59500 Çerkezköy/Tekirdağ
  • +90 (282) 726 75 75
  • bilgi@sonmezbelgelendirme.com

Şartname

Boyama Operatörü Özel Sınav Şartnamesi hakkındaki bütün detayları aşağıda bulunan indir butonundan indirerek inceleyebilirsiniz.