İstanbul, Kırklareli, İzmit, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale İllerinde Hizmet Veren Onaylı Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Şirketi
Sönmez BelgelendirmeSönmez BelgelendirmeSönmez Belgelendirme
0282 726 75 75
bilgi@sonmezbelgelendirme.com
Gazi Osman Paşa, Atatürk Cd. NO:61 Kat:3, 59500

Makina Bakımcı

MAKİNE BAKIMCI SINAV ŞARTNAMESİ

MESLEKİ YETERLİLİK MAKİNE BAKIMCI BELGESİ

Bu şartname, 10UY0002-3 Makine Bakımcı ( Seviye 3 ) adayının belgelendirilmesine yönelik olarak yapılacak olan sınav için temel şartları, yeterlilik alanını, tüm ön yeterlilik ve yeterlilik açısından ilgili standartlara göre belgelendirme şartlarının tanımlanmasını, sınav koşullarını, kabul şartlarını ve belgelendirme süreci hakkında bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

Makine Bakım Tanımı

İşletmelerde kullanılan makine ve sistemlerin düzenli, verimli, hatasız ve kazasız çalışması için yapılan, periyodik kontrol ve onarım işlemleridir.

Standartlar Birimler Sınav

10UY0002-3 Makine Bakımcı Ulusal Yeterliliği

a.) Zorunlu

A1 / 10UY0002-3İş Sağlığı ve Güvenliği ile Çevresel Önlemler ve Kalite Yönetim Sistemi

b.) Seçmeli

B1 / 10UY0002-3 Önleyici Bakım

B2 / 10UY0002-3Düzeltici Bakım

Adayın mesleki yeterlilik belgesi alabilmesi için A grubu yeterlilik birimlerinin tümünden ve B grubu yeterlilik birimlerinin en az bir tanesinden başarılı olması zorunludur.

Makine Bakımcı ( Seviye 3 ) sınavları yazılı ve performansa dayalı olarak yapılır. Adayın performansa dayalı sınava kabul edilmesi için yazılı sınavdan başarılı olması gerekir. Birim için öngörülen sınavların geçerlilik süresi sınavın başarıldığı tarihten itibaren 1 yıldır. Birimin elde edilebilmesi için başarılan sınav tarihleri arasındaki süre farkı bir yılı geçemez. Yeterlilik birimlerinin geçerlilik süresi birimin başarıldığı tarihten itibaren 2 yıldır.

İletişim

  • Gazi Osman Paşa, Atatürk Cd. NO:61 Kat:3, 59500 Çerkezköy/Tekirdağ
  • +90 (282) 726 75 75
  • bilgi@sonmezbelgelendirme.com

Şartname

Makine Bakımcı Özel Sınav Şartnamesi hakkındaki bütün detayları aşağıda bulunan indir butonundan indirerek inceleyebilirsiniz.